CK:PAP partnerem Droniada 2024!

Zespół Centrum Kompetencji Pojazdów Autonomicznych i Połączonych (CK:PAP), dołączył do grona partnerów i współorganizatorów Droniada Tech by Politechnika Śląska – konferencji o zrobotyzowanej mobilności, która odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2024 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Kierownik CK:PAP, prof. dr hab. inż. Marcin Ślęzak dołączył do Rady Mentorów, natomiast mgr inż. Aleksandra Rodak (Koordynator ds. współpracy międzynarodowej) została członkiem Komitetu Organizacyjnego. Wydarzenie jest częścią Droniada 2024 – kilkudniowego spotkania, składającego się z konkursu technologicznego, warsztatów, konferencji i pokazów.

W ramach Droniada Tech 22 lutego 2024 r. (czwartek) w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego, zorganizowana zostanie debata ekspercka pt.: „Wyzwania społeczne, ekonomiczne i techniczne autonomicznego transportu drogowego”. CK:PAP, wraz z Fundacją Instytut Mikromakro przeprowadzą spis z natury, jakie działania należy podjąć, aby ten megatrend technologiczny się urzeczywistnił. Zaproszeni goście podzielą się z nami swoją wiedzą i opiniami. Spotkanie zostanie zarejestrowane, a jego zapis będzie dostępny online.

Następnie, we wrześniu 2024 r., opublikowany zostanie raport „Zrobotyzowana mobilność: wnioski i rekomendacje”. Ufamy, że w gronie ekspertów z branży motoryzacyjnej i informatycznej uzgodniony zostanie status autonomicznego transportu drogowego. Wskażemy główne wyzwania społeczne, ekonomiczne i techniczne. W rezultacie będziemy mogli zestawić te opinie z opiniami przedstawicieli transportu szynowego, morskiego i dronowego. 

Zespół CK:PAP już dziś zaprasza Państwa do szczegółowego zapoznania się z informacjami o wydarzeniu pod adresem: https://droniada.eu/droniada-tech-by-politechnika-slaska-agenda-konferencji/