III warsztaty legislacyjne

Dnia 1 grudnia 2022r. obyły się trzecie warsztaty legislacyjne organizowane przez CK:PAP. Tym razem Gospodarzem spotkania była firma Aptiv, która gościła uczestników warsztatów w swoim krakowskim centrum technicznym.

Podczas spotkania uczestnicy, w tym także obserwatorzy z ramienia Ministerstwa Infrastruktury, mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem ośrodka badawczo-rozwojowego Aptiv w Polsce, będącym jednocześnie największym laboratorium tej firmy na świecie. Gospodarze przybliżyli proces opracowywania nowych technologii dedykowanych branży motoryzacyjnej opracowywanych i testowanych przez polskich inżynierów: od koncepcji, przez design poszczególnych komponentów, testowanie kolejnych prototypów, aż po walidację gotowego rozwiązania i testy na torze. Wizyta w Centrum i prezentacja najnowszych technologii była wartościowym punktem spotkania, a jej głównym celem było ułatwienie dialogu poprzez zobrazowanie potrzeb przedsiębiorców i wyzwań z którymi się mierzą.

Po zapoznaniu się z działalnością Centrum odbyła się robocza część spotkania. Podczas warsztatów kontynuowano dyskusję nad tym jak umożliwić efektywne testowanie pojazdów zautomatyzowanych na drogach publicznych.

Źródło zdjęcia: Aptiv