Wizyta studyjna w Applus+ IDIADA

W dniach 19-20 października 2022 w siedzibie Applus+ IDIADA nieopodal Barcelony obyło się spotkanie ekspertów CK:PAP z przedstawicielami jednej z największych firm branży automotive.

Przedmiotem spotkania była dyskusja na temat wspólnych celów i możliwości nawiązania bliższej współpracy. Eksperci CK:PAP mieli możliwość zapoznania się z wybranymi obiektami testowymi znajdującymi się na terenie ośrodka, m.in. tor testowy, w tym moduły autostradowe oraz platformy do testowania systemów automatyzujących jazdę. Oprócz tego, przedstawiciele ITS mieli możliwość odwiedzenia laboratorium systemów bezpieczeństwa pasywnego. W tym miejscu IDIADA wykonuje testy zderzeniowe w ramach programu Euro NCAP. Applus+ IDIADA jest jednostką certyfikowaną przez Euro NCAP, NHTSA (US-NCAP) i ASEAN NCAP w zakresie oficjalnej oceny bezpieczeństwa pojazdów.

Zwieńczeniem spotkania była wizyta ekspertów CK:PAP w laboratorium symulatorów jazdy, w skład którego wchodzi symulator statyczny i symulator dynamiczny. Oba rozwiązania są zbliżone do wyposażenia Pracowni Psychologii Transportu i Symulatorów Jazdy w ITS. Aby wykorzystać wspólne możliwości badawcze i nawiązać współpracę w tym obszarze, w najbliższym czasie zostanie zorganizowane dedykowane spotkanie online z zespołem Human Factors.

Applus IDIADA jest globalnym partnerem przemysłu motoryzacyjnego z ponad 30-letnim doświadczeniem. Swoich klientów wspiera w działaniach związanych z rozwojem produktów poprzez świadczenie usług projektowych, inżynieryjnych, testowych i homologacyjnych.

Źródło (zdjęcia): Applus+ IDIADA, Euro NCAP