Mercedes-Benz, jako pierwszy zagraniczny producent samochodów osobowych, otrzymał zgodę na testowanie pojazdu zautomatyzowanego poziomu 4 na wyznaczonych fragmentach dróg miejskich i autostrad w Pekinie.
Automatyzacja w lotnictwie wykroczyła dalece poza funkcje autopilota. Sztuczna inteligencja pozwala obecnie rozwijać zarówno systemy zainstalowane na pokładzie samolotów, jak i te funkcjonujące na lotnisku.
Na początku lipca 2024 r. największe japońskie linie lotnicze, All Nippon Airways (ANA) poinformowały, że wraz z firmą Toyota Industries rozpoczynają testy pojazdu autonomicznego do holowania kontenerów towarowych na lotnisku Haneda w Tokio.
W dniu 12 lipca 2024 r. w dzienniku urzędowym Komisji Europejskiej zostało opublikowane Rozporządzenie o sztucznej inteligencji (AI Act, ang. AI - Artificial Intelligence), czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1689 z dnia 13 czerwca 2024 r. w sprawie ustanowienia zharmonizowanych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji. Jest to pierwszy na świecie akt prawny, który w sposób kompleksowy reguluje kwestie dotyczące szeroko rozumianego wykorzystania sztucznej inteligencji.