Z przyjemnością informujemy, że Instytut Transportu Samochodowego jest współorganizatorem prestiżowego webinarium pt. „Psychologia Mobilności: Kształtowanie zachowań transportowych przyszłości”. Wydarzenie, organizowane w ramach Transportowego Obserwatorium Badawczego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT), odbędzie się w dniach 16-17 września 2025 r.
Rada Ministrów w dniu 17 czerwca 2025 r. przyjęła, przedłożony przez Ministra Infrastruktury, projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (projekt deregulacyjny).
12 czerwca 2025 roku w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie odbyła się IV edycja międzynarodowej konferencji AV-POLAND 2025 – najważniejszego wydarzenia poświęconego automatyzacji transportu drogowego w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „FEEL THE FUTURE, FEEL THE AUTOMATION”.
Wydarzenie, organizowane przez Instytut Transportu Samochodowego oraz Centrum Kompetencji Pojazdów Autonomicznych i Połączonych, zgromadziło ekspertów, naukowców, przedstawicieli administracji publicznej, biznesu i międzynarodowych organizacji działających na rzecz rozwoju pojazdów autonomicznych (AV) i połączonych (CAD).
AV-POLAND 2025 – Sesja IV: Krajowe i międzynarodowe inicjatywy na rzecz bezpiecznej i inteligentnej mobilności.
O 15:45 zapraszamy na czwartą sesję konferencji, poświęconą europejskim i krajowym projektom badawczo-rozwojowym, w tym inicjatywom realizowanym w ramach programu Horyzont Europa.
AV-POLAND 2025 – Sesja III: Wyzwania techniczne i społeczne związane z wdrażaniem pojazdów autonomicznych.
Już o 14:20 rozpoczniemy trzecią sesję konferencji, która skupi się na wynikach badań dotyczących kluczowych aspektów wdrażania pojazdów autonomicznych w Polsce – zarówno od strony technologicznej, jak i społecznej.
Jednym z kluczowych elementów sesji II podczas AV-Poland 2025 będzie panel dyskusyjny poświęcony wykorzystaniu danych w rozwoju pojazdów autonomicznych. Panel zwieńczy sesję dedykowaną projektowi DARTS-PL i odbędzie się po prezentacjach dotyczących pojazdu pomiarowego oraz metod akwizycji danych.
W rozmowie udział wezmą przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz administracji publicznej. Tematem przewodnim będzie rola otwartych baz danych w testowaniu pojazdów zautomatyzowanych oraz ich znaczenie dla wdrażania tej technologii na polskich drogach.
Podczas tegorocznej edycji sesja II poświęcona będzie projektowi DARTS-PL, który stanowi istotny wkład polskiego środowiska naukowo-badawczego w rozwój nowoczesnych narzędzi do walidacji i testowania systemów percepcji oraz sterowania w pojazdach zautomatyzowanych (ADAS/AD).
Z dumą ogłaszamy, że GlobalLogic, spółka należąca do Grupy Hitachi i lider w dziedzinie inżynierii cyfrowej, dołącza do grona partnerów konferencji AV-POLAND 2025!
GlobalLogic to firma inżynieryjnych usług cyfrowych, która pomaga innym firmom projektować i tworzyć innowacyjne produkty, platformy i cyfrowe rozwiązania. Współpracując z liderami rynku, wspiera ich w transformacji technologicznej i wdrażaniu inteligentnych systemów, także w branży motoryzacyjnej.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas sesji otwierającej konferencję AV-POLAND 2025 wystąpi z referatem dr Renata Rychter, Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury.
Z radością informujemy, że firma AVALLO została Partnerem Srebrnym konferencji AV-POLAND 2025! 🎉
AVALLO to firma specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu systemów audiowizualnych, automatyki budynkowej oraz systemów bezpieczeństwa, a także w świadczeniu usług naukowo-badawczych i specjalistycznych.